Breaking News
 |  | 

Wątki pozaremontowe

Rodzaje gramofonów na korbkę

img-responsive

Piękno gramofonu wiąże się nie tylko z dźwiękiem, ale też jego wyjątkowym wyglądem, który czyni to urządzenie jednym z najbardziej charakterystycznych ludzkich wynalazków. Poza majestatyczną tubą stare modele gramofonów i patefonów mają wbudowane charakterystyczne korbki, które poza funkcją estetyczną pełniły też rolę napędu.

Podstawowym atutem gramofonów na korbkę jest to, że nie wymagają one dostępu do sieci elektrycznej. Wystarczy użyć siły mechanicznej, by uruchomić urządzenie i cieszyć się ulubioną muzyką, a jednocześnie stworzyć w domu niepowtarzalny klimat z minionej epoki.

Jakie gramofony na korbkę?

Na rynku są obecne dwa rodzaje gramofonów na korbkę – autentyczne sprzęty i antyki z połowy dwudziestego wieku i wcześniejsze lub ich repliki. Wybór zależy tu od wielu czynników, począwszy od budżetu, pożądanej jakości dźwięku, a kończąc na kwestiach estetycznych. Jeśli zależy nam na inwestycji w wysokiej klasy sprzęt, nie powinniśmy oszczędzać przy wyborze autentyku z początku dwudziestego wieku. Po renowacji możemy osiągnąć dwukrotnie wyższą cenę sprzedaży!

Pasjonaci designu i stylistyki retro powinni sięgnąć po repliki, których duży wybór znaleźć można na stronie https://dogramofonu.pl/pl/c/Gramofony-na-korbe-patefony/18. Jest tu wiele interesujących egzemplarzy o nieszablonowym wzornictwie, które podkreślą wyjątkowy charakter każdego wnętrza. Repliki są co prawda tańsze, jednak – zdaniem znawców, jakość dźwięku jest tu gorsza niż w przypadku antyków.

Gramofony i patefony na Dogramofonu.pl

Repliki i oryginalne gramofony z korbką są obecnie szeroko dostępne na rynku – nie tylko na targach starości, ale też w nowoczesnych sklepach internetowych, takich jak Dogramofonu.pl. Znajdziesz tutaj wiele modeli dopasowanych do indywidualnych oczekiwań, budżetu oraz gustu.

Dbamy o najwyższą jakość naszych produktów, dokonujemy starannej selekcji sprzętu i służymy fachową radą wszystkim pasjonatom, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z gramofonem.

rodzaje-gramofonow-na-korbke

ABOUT THE AUTHOR